PDA

View Full Version : Malo pomoči pri identifikaciji

hilbilly
19-01-2011, 18:57
Med menjavo je zamenjal lastnika tale lot, zdaj me pa zanima, ali se kdo spozna na Carsko Rusijo in mogoče pozna teli dve odlikovanji. Mislim da je desna z manjkajočim obročkom za 300 obletnico družine Romanov, nisem pa prepričan. Kaj bi bila desna, pa nimam ideje. Zanima me tudi poreklo nosilca za sabljo (vem, da sicer ne paše v ta podforum, ki je namenjen odlikovanjam in se zato opravičujem), saj med mojimi podatki takega nosilca ne najdem. Torej je najverjetnje med zadnjimi variantami, ali pa paše pod katero drugo komunistično državo. Saj pravim, nič posebnega, je pa dobro vedeti....upam, da me kdo razsvetli. Hvala

hilbilly
21-01-2011, 18:33
Nekaj sem pa le našel. Nosilec za sabljo je oficirski, v uporabi od 70 do konca 80 let. Prideta pa dva na pas in držita paščka s sponami. Bolj zanimiva je srednja medalja. Neuradno je dolgo veljala za spominsko patriotsko medaljico, a glede na to, da so jo dobivali vojaki pred odhodom na fronto in se je tudi ni dalo kupiti kot pomoč vojski, ima status uradne medalje. Obstaja kar nekaj različic, do sedaj sem videl štiri z mojo vred, a žal ne v živo. Tudi v arhivih se ne da točneje preveriti, saj je bila tovarna Kuchkin v Moskvi, kjer so se te medalje delale, po revoluciji uničena. So se pa te medalje delale pod začasno vlado med februarjem in oktobrom 1917.