PDA

View Full Version : Trojček

hilbilly
02-04-2011, 19:46
Ker se tukaj bolj malo dogaja, naj vsaj predstavim malo podrobneje moje ordene slave, sicer zaenkrat samo tretje klase, pa upam, da kmalu pride tudi druga. 133.732, prva v vrsti, je bila podeljena konec poletja 44, tukaj že enkrat predstavljena, 210.305 podeljena na koncu vojne, je v sredini in čakam podrobnejše podatke zanjo, zadnja, meni najbolj všečna pa je bila podeljena 51-ega in sicer za rano dobljeno v okolici Beograda leta 44. Ta zadnja je kompletna z ordensko knjižico in raziskavo iz Padolskega. Št. 640.061. Možakar je 45-ega dobil še medaljo za zmago nad Nemčijo, ki je vknjižena v arhivu in je bilo zanjo izdano potrdilo, ki pa se je žal izgubilo....no vsaj medalja se je našla. Jih imam drugače kar že nekaj, vendar za to vem, da je njegova.
Zanimivo pri teh ordenih slave III. klase je, da so bile v 90 odstotkih podeljene za bojne rane.

hilbilly
12-04-2011, 13:41
Ja, šele danes sem opazil, da je št. 640.061 v zadnjih nekaj letih nabrala kar nekaj kilometrine. Med drugim je nekaj časa krasila tudi zbirko Ostfronta, nazadnje pa je iz Nemčije priromala nazaj v Slovenijo, kjer bo ostala. Zanimivo postane ko enkrat začneš malo bolj intenzivno spremljati kje je določen kos preživljal.