PDA

View Full Version : Spominek iz Sewastopola

vox
03-07-2011, 19:29
od nemškega soldata 1942 iz Sewastopola (Krim). Ali se komu sanja kateri dve kokardi bi to naj bili (prevod na listku se glasi od komisarja) ,ker jih jaz nikjer ne najdem.Sem malo iskal in iskal in iskal pa samo s srpom in kladivom najdem takih pa nikjer .

hilbilly
03-07-2011, 20:11
Pozdravljen. Lepa kosa. Bom jutri bolj točno preveril, ker vem da sem jih zasledil v eni od številk Averza, pa mi zdaj čas nekako ne dopušča to izvesti. Prepričan pa sem, da sta kokardi v povezavi z MKVD. Datumsko jih boš pa najlažje ujel, ko prešteješ lente na grbu, ker jih s tvoje slike jaz ne morem. In sicer; grb s sedmimi lentami datira v leti od 1935 do 1936, od tega leta naprej pa do 46-ga so imele te kokarde 11 lent, od 46-ega pa do konca 50-ih let pa jih je bilo 16. Edino kar me moti na sliki, hm, robovi zvezde z enajstimi lentami bi morali biti zaokroženi, ti se mi pa zdijo precej ravni. Težko rečem kaj bolj točnega, potebna bi bila boljša slika. Če pa primerjam vse tri variante, pa skoraj ne bi smelo biti dvoma....seveda, prva varianta ima ovito lento tudi okoli predela kjer je na ostalih dve prikazano sonce, na zadnji, najmlajši, pa je grb precej manjši kot na medvojni.
Vsekakor zelo lepi kokardi, čestitke.

vox
03-07-2011, 20:40
Zdravo. Hvala MKVD? To verjetno ni NKVD? Ker se z lentami najbolj ne znajdem evo boljše fotke.

hilbilly
03-07-2011, 21:57
Ja, tukaj se pa lepo vidi enajst lent. Da bo mogoče malo bolj jasno, število lent je število držav. Je pa 100% policijska kokarda, za točen naziv bom pa jutri pobrskal. Moram pa omenit, da me rahlo moti celotna izdelava, ki je površna. Sem videl že kar nekaj originalov, ki so imeli grbe zamaknjene ali zarotirane, a je bila sama izdelava detajlov precej precizna. Ni odveč dodati, da se je ta zadeva kar dosti kopirala in je zato potrebna pazljivost, je pa čisto možno, da sem skozi vsa ta preverjanja raznih kosov postal preveč paranoičen in je to samo lep original meni neznane kovnice. Mal premalo prakse je še zaenkrat za kakšne hude ekspertize, žal.

vox
03-07-2011, 22:18
Ko ju tak od blizu gledaš mi delujeta kar precizne izdelave, res pa, da tukaj na fotki deluje bolj površno. Zvezda pa je izbočena ,kar se na fotki tudi bolj slabo vidi. Ma v vsakem primeru se mi zdi zanimiv spominek. A se to stvar splača ponarejat?

hilbilly
04-07-2011, 15:33
Realna cena za to varianto, original, je tam nekje od 50 do 60 evrov, pa če vzamemo v ozir da se ponareja medalja za zmago nad Nemčijo, katere cena originala je 5 evrov, potem to še ni tako zgrešena investicija za barabe, kajne. Ko levo še umetno postarajo, je pa že kar težko brez dobre baze podatkov zbirko dopolnjevat z originali. Za primerno ceno se splača podpirat tudi sekcijo ponaredkov, saj se tako najlažje naučiš razlikovat, bistveno lažje kot s slik na računalniku. Desna je taprava. Bom proti večeru poskusil najti malo več časa za brskanje in ti postrežem z boljšimi podatki kokard.