Stran 1 od 2 1 2 ZadnjeZadnje
Pokazuje rezultate 1 do 10 od 15
    Član lokvar avatar
    Datum pridružitve
    Jun 2010
    Objave
    950

Našitek za pripadnika tankovske posadke

Lep pozdrav.

Rad bi vam predstavil našitek za pripadnike tankovskih posadk v Slovenski vojski . Komentarji in vprašanja dobrodošla.
    pripete slike pripete slike

Član grdksmrt avatar
    Datum pridružitve
    Jan 2011
    Objave
    828
    Je to nov našitek, oziroma kdaj je bil uveden?
    Tukaj slava vence vije,
    srce bije nam gorko.
    Čujte, gore in bregovi,
    da sinovi slave smo!

Veteran
    Datum pridružitve
    Oct 2008
    Objave
    1,934
    bolano z vsemi temi našitki, kot da bi videl stare brigadirske ORA jakne....
    Colonel Cathcart: You're a disgrace. I'd like to know how you got to be a Captain, anyway.
    Yossarian: You promoted me.
    Colonel Cathcart: That has got nothing to do with it.

Član lokvar avatar
    Datum pridružitve
    Jun 2010
    Objave
    950
    Je to nov našitek, oziroma kdaj je bil uveden?

Našitek je bil uveden z začetkom letošnjega leta....

bolano z vsemi temi našitki, kot da bi videl stare brigadirske ORA jakne....

Ne vem ,se ne vprašam po zdravju posameznikov,ki nosijo padalske našitke za celih 5 skokov,ali našitke operateja "spike" ki je izstrelil 7 raket, ......zakaj pa ne bi fantje ki imajo za sabo za kakšno leto terena in po več kot 100 izstreljenih granat lahko to nosili? Sej vsak je lahko tankist, ampak ko pride do problemov se loči seme od plevela!!!!

Bolano je kar so si določeni posamezniki dovolili v preteklosti in si še danes!!

Član
    Datum pridružitve
    Dec 2008
    Objave
    708
    Držta jezik za zobmi da vaju je transformirajo pol bosta imela našite Maximus Primus

Član pukovnik avatar
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objave
    1,225
    Našitak je po meni ok. To je automatizam i sama pripadnost postrojbi ti dopušta nošenje tih oznaka. Netko primjerice iz vojne policije nije izišao iz ureda ali nosi oznakle vojne policije. Sjetite se recimo Garde iz JNA. Netko nije ni vidio Počasni bataljon ali je svejedno nosio oznake Garde. Jedan skok ili pedeset se vjerojatno vrednuje i označava na drugi način ali svi pripadnici postrojbe nose istu oznaku.
    Navik on živi ki zgine pošteno

Veteran
    Datum pridružitve
    Oct 2008
    Objave
    1,934
    Meni je še zmeraj bolano z vsemi temi našitki. Spoštujem pa tvoje osebno mnenje, da če ti je to všeč ti je. MENI (samo meni) je bolano pa to lahko povem. Pa še rekel si da so komentarji zaželeni. Vsaka ti čast za odličnega tankista in 100 izstreljenih granat. Tankisti so se itak prvi začeli razlikovati od drugih rodovcev z nošnjo značke tankovske specialnosti na črni baretki in prav je tako.
    Tank je rešil Izrael in še marsikatero državo popeljal k zmagi in vsaka resna vojska je dala veliko na oklepne in še posebej tankovske enote.
    Moj komentar pa je da našitki SPIKE, tank, BVP, 8x8, JTAC, sniper, strelec s puško, strelec s pištolo, strelec s fižolom...so nepotrebni.
    Saj je ja samoumevno, da če si vojak si vojak, brez dodatnih našitkov.
    Colonel Cathcart: You're a disgrace. I'd like to know how you got to be a Captain, anyway.
    Yossarian: You promoted me.
    Colonel Cathcart: That has got nothing to do with it.

Član cibo avatar
    Datum pridružitve
    Dec 2009
    Objave
    612
    Citiraj Prvotno napisano od M67 Poglej post
    Meni je še zmeraj bolano z vsemi temi našitki. Spoštujem pa tvoje osebno mnenje, da če ti je to všeč ti je. MENI (samo meni) je bolano pa to lahko povem. Pa še rekel si da so komentarji zaželeni. Vsaka ti čast za odličnega tankista in 100 izstreljenih granat. Tankisti so se itak prvi začeli razlikovati od drugih rodovcev z nošnjo značke tankovske specialnosti na črni baretki in prav je tako.
    Tank je rešil Izrael in še marsikatero državo popeljal k zmagi in vsaka resna vojska je dala veliko na oklepne in še posebej tankovske enote.
    Moj komentar pa je da našitki SPIKE, tank, BVP, 8x8, JTAC, sniper, strelec s puško, strelec s pištolo, strelec s fižolom...so nepotrebni.
    Tako M-67 našitkov in raznih oznak ima vojska več kot vojakov.

Član pukovnik avatar
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objave
    1,225
    Sve je to po uzoru na zapadni svijet (čitaj amerikance) a djelomično zbog sujete i prestiža (što više specijalnosti veći si Rambo). Mislim da se ovdje ne govori o vojniku na redovnom služenju vojnog roka već o profesionalnom sastavu gdje je oznaka specijalnosti dobro došla. U OS RH postoji i našitak (koji je obvezan za nošenje) krvne grupe. E sad bi se dalo razgovarati da li je baš sve to potrebno: prezime, postrojba, nacionalna zastavica, krvna grupa, specijalnost, čin, oznaka grane (KoV, RZ ili Mornarica).... . Sva sreća da u vojsci ne postoje sponzori jer bi odora izgledala kao kombinezon vozaća formule 1.
    Zadnjič urejal pukovnik : 22-02-2013 at 14:16
    Navik on živi ki zgine pošteno

Član lokvar avatar
    Datum pridružitve
    Jun 2010
    Objave
    950
    Citiraj Prvotno napisano od M67 Poglej post
    Verjemi da se moje osebno mnenje ne razlikuje dosti od tvojega M-67, čeprav v prvotnem odgovoru ni tako delovalo. Prvotno sm ti podal razloge zakaj tankisti bi lahko imeli našitek, tudi če sodijo med "pozabljene enote" in se na njih spomnijo samo kadar je kakšna odzivna vaja, da je videti efekt eksplozije na cilju ,grmenje motorjev itd.... Moje osebno mnenje je podobno kot ste ga že napisali..amerikanizacija vojske z našitki še ne naredi dobrega vojaka. Kaj ti pomaga 10 našitkov na obleki če, ko pade ploh na tla ni nikjer več nobenega.
    Nimam se za odličnega tankista, daleč od tega .Pa tudi številki 100 nism niti približno blizu, govorim v imenu tistih ki imajo dosti več tega za sabo . Problem je danes v tem da ni važno kaj znaš in kaj si....danes je pomembno samo kako izgledaš in kaj imaš na sebi!
    Z razumevanjem......

Oglasi/Avkcije

Zaznamki

Pravila pisanja sporočil

• Ne morete odpret nove teme
  • Ne morete dat odgovora
  • Ne morete dodajat priponk
  • Ne morete urejati svojih postov
  •