Results 1 to 2 of 2
    Član aljaz98's Avatar

Nove oznake MORiS

Kot je verjetno kdo že opazil, so se na bolhi pojavile različne variante znaka Zvest MORiS-u 15 let. Najprej se je pojavila bela že nekaj časa nazaj, na dan sejma 16. oktobra je gor prišla rdeča izvedba za ceno 30€ prodajalca sale-s, včeraj pa se je poleg rdeče in bele pojavila tudi modra varianta znaka. Zraven je bil (verjetno) znak za službeno izkaznico v črni barvi, kar po mojih informacijah ni nikoli obstajalo. Poleg tega potrebe po dveh različnih izvedbah po mojem mnenju ni bilo, saj so se častniške in vojaške razlikovale že po vencu. Kakorkoli, cena teh "včerajšnjih" znakov je bila 20€ po komadu.

So pa bile danes dopoldne te oznake od včeraj že izbrisane, od tega prodajalca je ostal samo pravi črn znak Zvest MORiS-u 15 let, cena prav tako 20€. Na srečo sem jih prej shranil z mobilcem, tako da so fotke sedaj spodaj.

Mislim, da je vsem jasno, kdo je spravil te oznake v promet. Ista zgodba kot je bila s padalskimi krilci z belim emajlom itd itd itd. Namig: kanadski grizli. Naj bi jih prodajal z utemeljitvijo, da so to probni kosi, ki niso bili sprejeti. Razlaga je možna, ampak dokler za to ni dokaza, se mi zdi prav, da se opozori na to.

Če ima kdo kakršenkoli dokaz, da to dejansko so probne oznake oz. celo podeljene (kar sicer zelo dvomim), je vse tole pisanje brezpredmetno.
    Attached Images Attached Images

Member / Član
    Seveda da je to neki ponaredek kot en kup užigalnikov narejenih na ta način pripopan znak risa na užigalnik pol so ga pa kao imeli vsi morisovci i.t.d bla bla bla. važno da evri padajo v žep.
    Itak da imaš prav Aljaž ampak počasi se bo vedelo za vsakega zbiratelja z čem se ukvarja.
    Vedi tudi to, da se bodo čez čas ponaredki VELIKO razlikovali od originala in na novo narejenih kosih.
    V glavnem kupi kos daj 100e če veš da je originalen v duši ti pomeni več kot 100 kopij.

Bookmarks