Results 1 to 10 of 10

podstrešna najdba...nič posebnega.. VENDAR POGLEJTE konico rovovskega noža !!!!

Member / Član Ww1ww2's Avatar
    Zanimivo... bil je prebarvan z zeleno barvo kolker vidim. To je prvi bajonet ki ga vidim z prebarvanim rezilom.

Quote Originally Posted by Ww1ww2 View Post
    Zanimivo... bil je prebarvan z zeleno barvo kolker vidim. To je prvi bajonet ki ga vidim z prebarvanim rezilom.
    ja RES JE..... sama najdba popolnoma nepomembna, ko pa sem videl na nožu ostanke barve, je bilo presenečenje totalno !!!

Veteran štajerc's Avatar
    nič presenetljivega zadeve so barvali da se niso preveč svetile...
    vsaka stvar ima svojo ceno....

to že..ampak pri vseh nožih ki sem jih videl in so šli čez roke, nisem nikoli opazil niti sledi barve...za barvanje rezila tega A-O noža je to vsaj zame popolno presenečenje....

Member / Član lokvar's Avatar
    Zanimivo, in nevsakdanje. Dosti sem jih mel po rokah, in skopal...ma pr nobenmu nisem opazu sledove barve na rezilu. Prosim če preveriš celo rezilo, ali je "original "ali je bilo kje mogoče brušeno, ker na prvi sliki mi deluje malo uporabljeno...lahko pa da je samo tako postavljen..takoj od brušenega dol...
    Bilo bi dobro vprašat na drugem forumu .....za mnenje...sicer sama barva mi deluje kot AO.

lp..Sašo
    Če v zbirki ni rjavine ...ni hudiča vredna !!!

Quote Originally Posted by lokvar View Post
    Zanimivo, in nevsakdanje. Dosti sem jih mel po rokah, in skopal...ma pr nobenmu nisem opazu sledove barve na rezilu. Prosim če preveriš celo rezilo, ali je "original "ali je bilo kje mogoče brušeno, ker na prvi sliki mi deluje malo uporabljeno...lahko pa da je samo tako postavljen..takoj od brušenega dol...
    Bilo bi dobro vprašat na drugem forumu .....za mnenje...sicer sama barva mi deluje kot AO.

lp..Sašo
    če pogledaš dobro, je barva vidna tudi na ročaju, kar pomeni, da je bil barvan še pri sami izdelavi !... Rezilo je OK, samo začetek je malce zvit.....zato deluje kot da je bilo brušeno...

Veteran
    Meni ne odpira slik. Mislim, da boš takoj ugotovil ali je bilo barvano prej ali potem. Rezilo bi moralo biti obrabljeno. če ne od drugega od nožnice. Poglej zakovice. Te ne bi smele biti barvane, saj je bil les dan gor ob izdelavi. Moram pa priznati, da še nikoli nisem videl barvanega jurišnega noža.
    Colonel Cathcart: You're a disgrace. I'd like to know how you got to be a Captain, anyway.
    Yossarian: You promoted me.
    Colonel Cathcart: That has got nothing to do with it.

Član edelweiss's Avatar
    Evo še moj orginalno pobarvani jurišni nož m 17,sem pa tja se najde ne da ne.
    Attached Images Attached Images

super... spet nova informacija-vendarle so bili v orig. (tudi) barvani ....

Bookmarks