Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Member / Član apis's Avatar

Slovenska vojska

Za kakšen znak gre?

Attached Images Attached Images

Veteran
    Nekaj v zvezi z NUS bi lahko bilo, ampak mi deluje nedokončano. Ali pa samo kakšna zaje...frkancija oziroma fake prodaja.
    Colonel Cathcart: You're a disgrace. I'd like to know how you got to be a Captain, anyway.
    Yossarian: You promoted me.
    Colonel Cathcart: That has got nothing to do with it.

Quote Originally Posted by M67 View Post
    Nekaj v zvezi z NUS bi lahko bilo, ampak mi deluje nedokončano. Ali pa samo kakšna zaje...frkancija oziroma fake prodaja.
    Tudi sam sem mislil, da bo nekaj v zvezi s "homemade". Sicer je izdelek solidno izdelan in emajliran. Sem pa ga kupil bolj zaradi radovednosti, za 5 EUR. Prodajalec je imel več takšnih izdelkov, ščit je bil pri vseh enak, razlikovali so se le po številu lipovih listov na ščitu. Sploh pa ne bi bil presenečen, če bi se nekega dne izdelek pojavil na netu kot "izredno redek probni komad". Znak tudi nima nikjer navedeno kdo ga je izdelal,samo na gumbu (ali kako se že ta zadeva za pripenjanje imenuje) je napisano: "Ballou Reg d 130 years". Če znak ne bi imel lipovih listov bi mislil, da sploh ne gre za znak, pogojno rečeno, slovenske vojske. lahko pa bi bili lipovi listi sneti s slovenskih činov in prilepljeni na ščit. Skratka, nekaj podobnega doslej še nisem videl.

Veteran
    Ne trdim da ni originalen, samo deluje mi čudno. Bom vprašal kolega v NUS!
    Colonel Cathcart: You're a disgrace. I'd like to know how you got to be a Captain, anyway.
    Yossarian: You promoted me.
    Colonel Cathcart: That has got nothing to do with it.

Waffen SS boštjan's Avatar
    Civilna zaščita, NUS.
    Število listov pa pomeni število "akcij", če se ne motim.

Hvala Boštjan. Me pa pri tem zanima še nekaj: takšnega znaka nisem videl še nikoli pa me zanima ali se znak še vedno uporablja oziroma sedaj znak ni več v uporabi.

Bom nadaljeval kar na tem mestu. Na sliki je našitek, ki močno spominja na Moris. Našitek se pritrdi s pomočjo "ježka". Me pa zanima ali gre za uradno verzijo našitka in kdo jo (je) nosil, ali je to našitek kakšnega veteranskega združenja.

Novi član
    Zveza društev in klubov Moris?

Član aljaz98's Avatar
    Tako kot je rekel Jurišnik.

Bom kar na tem mestu nadaljeval. Na spodnji sliki je znak 12. gardnega bataljona, sedaj častna četa SV. Zanima me ali je znak na sliki priznanje ali zgolj znak pripadnosti. Pa še nekaj me moti. Ko je obstajal 12. bataljon je delovala tudi Aurera, ki je izdelovala znake za SV. Znak na sliki pa je izdelal neznan proizvajalec. Znak je sicer lepo izdelan, vendar znak ni emajliran tako kot so to znali narediti v Aureri. Da skrajšam, vsaka informacija o znaku bo dobrodošla. Hvala.

ja pa še to, znak je velik 25 x 35 mm.

Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks