Results 1 to 6 of 6

Thread: pomoč

Member / Član apis's Avatar

pomoč

Pred dnevi smo bili pri ženinih sorodnikih in beseda je nanesla na mobilizirance v Wehrmacht. Eden ženinih sorodnikov je bil namreč v letu 1943 vpoklican v nemško vojsko in poslan, po pripovedovanju sorodnikov, na rusko fronto, kjer je verjetno padel ali pa je bil vsaj ujet.
    Sorodniki imajo nekaj podatkov in sicer, da je bil koncem leta 1943 nastanjen pri vojni pošti (Feldpost) št 38556 D. Iz podatkov Zveznega arhiva Aachen je bil sorodnik na dan 25. 6. 1944 pripadnik 2/gren.RTG 405. od tega dne dalje je bil pogrešan, verjetno je padel ali je pa bil ujet. Skratka od tega dne dalje je za njim izginila vsaka sled.
    Sorodnike pa sedaj zanima in prosim, če (jim) mi lahko kdo pomaga kje je bil 2/gren.RTG 405 na dan 25. 6. 1944 nastanjen. Tako bi sorodniki vsaj vedeli kje je verjetno umrl. hvala za vsako informacijo.

Super sponzor vox's Avatar
    Heeresgrupe nord , Kurland. Tam je blo divje ....
    Še samo malo pa pridem iz ilegale . Če ma kdo kaj pametnega za prodat se priporočam.

Vox, hvala. Mi prosim lahko, tako po osnovnošolsko, napišeš malo več o tem. Sam sem sicer brskal po netu, vendar sem našel zgolj nekaj splošnih podatkov. Spominjam se, da je obstajala spletna stran, kjer si vpisal datum in enoto in si takoj vedel kje je enota bila v tistem času. Pa te strani ne najdem, če še sploh obstaja.

Na tem forumu je bil član tudi Starababa, živa enciklopedija za podatke, ki mene zanimajo. Starababa pridi iz ilegale in mi pomagaj.

Super sponzor vox's Avatar
    Vpisi na google grenadier regiment 405 . Res treba tudi malo detektivske zilice pri enotah , ki so bile razbite in spet dopolnile ponovno razbite enote. Lahko pa se vpise na google tudi feldpost in stevilka . Čeprav za ta feldpost drugi grenadier regiment vrze ven.
    Še samo malo pa pridem iz ilegale . Če ma kdo kaj pametnega za prodat se priporočam.

Član Peiper's Avatar
    Lahko jaz pomagam s temi linki. Naprej je raziskovalno delo

121.Infanterie-Division:

Gefechtsstärken der Division:

I./Grenadier-Regiment 405: 273
    II./Grenadier-Regiment 405: 286
    I./Grenadier-Regiment 407: 210
    III./Grenadier-Regiment 40:7 297
    I./Grenadier-Regiment 408: 195
    III./Grenadier-Regiment 408: 290
    Füsilier-Bataillon 121: 271

Linki:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/...en/121ID-R.htm
    http://www.kurland-kessel.de/divisionen.html
    "History is always written by the victor, and the histories of the losing parties belong to the shrinking circle of those who were there."

hvala vsem za pomoč

Bookmarks