Stran 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Pokazuje rezultate 11 do 20 od 20
    Veteran
    Datum pridružitve
    Oct 2008
    Objave
    1,934
    Citiraj Prvotno napisano od ares Poglej post
    Če je to izdelano med vojno,potem vojna še traja.
    ha-ha, dobra!!!
    Colonel Cathcart: You're a disgrace. I'd like to know how you got to be a Captain, anyway.
    Yossarian: You promoted me.
    Colonel Cathcart: That has got nothing to do with it.

Waffen SS boštjan avatar
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    4,105
    Kokarda je sicer narejena po originalni kokardi, ampak kdor tu dopušča možnost, da gre za izdelek iz druge svetovne vojne (in predvojnih četnišklih organizacij) pa ni videl dovolj replik.
    Je pa zanimivo kako se poskušajo ti izdelki, ki praviloma svojo pot začenjajo na ebayu in limundu/kupujem prodajem, prodati kot original oz. kot neka terensko narejena, hudo redka zadeva...
    To še izdelek zadnjih balkanskih ni - to je spominek, to je zadeva za nateg. Drek.
    Meni je bila taista kokarda ponujena z dveh koncev, ta premiera na tem forumu pa je samo še ena v vrsti wafa, gmica in blitzkriega...
    Zadnjič urejal boštjan : 30-01-2018 at 19:21

Član
    Datum pridružitve
    Jan 2014
    Objave
    329
    Pozdravljen,
    Mali popravek če sem pravilno razumel Boštjanov stavek,
    Meni je bila taista kokarda ponujena z dveh koncev.
    Če sem razumel da ti je bila ponujena ta ki jo je objavil paja. NI GOVORA !!!!!!!
    In še enkrat pravim če sem stavek razumel tako se MOTIŠ v celoti.
    Jaz sem mnenja da so mogoče prekritični komentarji če se komentirajo samo preko objavljenih fotk,res je vsak komentar dragocen ampak kritika brez prepričanja je odveč.
    Tako lahko kritiziramo mnoge stvari seveda če smo v to prepričani !
    V upanju na razumevanje tega komentarja ni napisan da bi stem spodbijal mnenja drugih.

Član lokvar avatar
    Datum pridružitve
    Jun 2010
    Objave
    950
    Podaj dokazni materijal....slike, itd.....
    Če v zbirki ni rjavine ...ni hudiča vredna !!!

Waffen SS boštjan avatar
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    4,105
    Podobna, človek bi morda rekel ista, zgodba, kot smo jo imeli s tistimi kokardami kraljevine.
    Odpri ebay, vtipkaj chetnik cockade in se čudi izdelkom. Vzemi si čas, igraj neumnega kupca polnega denarja in pošlji povpraševanje enim par prodajalcem. Če je detektivski duh dovolj izostren se kajkmalu lahko najde skupni, isti izvor. Naveza, ki zelo dobro deluje na relaciji Srbija - Slovenija - Švedska, ima ogromno domišljije - tako za izdelke kot za poskuse rehabilitacije le teh. Če pa iščeš instant zbirko pa v iskalniku izbriši cockade in išči samo pod chetnik. To je šele zabavno.
    Večkrat sem rekel, da se v take debate ne bom spuščal, ker se seveda MOTIM v celoti in ker NI GOVORA, da bi bila ta kokarda predmet natega. Boštjan je itak kreten, ker se v vse vtika in povsod otresa gobec. Hja, 15+ let zbiranja in slabo prenašanje nategunov ter predvsem njihovih izdelkov, pač pusti svoj davek. Ko bi vsaj nategovali z dobrimi ponaredki...
    Koliko ljudem si posredoval fotke ??? Drugič jo vsaj v slikarju zaščiti s črto ali dvemi. Ali pa dodaj en detajl, ki je splošno neviden, ti pa ga prepoznaš. Pa spremljaj pot fotk. Moje fotke, ki sem jih posredoval "prijateljem", so končale tudi v videih na youtube... Zanimivo ane.
    Da ne bomo preveč zašli..
    Kokarda ni originalna iz druge svetovne vojne.

Novi član mendril avatar
    Datum pridružitve
    Jul 2014
    Objave
    19
    Strinjam se z vipavcem, tole bo prej verjetno iz 91-95, ker je odlitek tak kot so ga meli dobrovoljci -> z razliko, da je nekdo mel čas (na liniji) dodat lobanjo po vzoru četničkih kokard (pravih četnikov). Seveda je pa lahko ta dobrovoljačka kokarda predelana kasneje... vsekakor ni WW2.

Sem pa enakega mnenja kot Boštjan kar se tiče prepričevanja o pristnosti kokard in zgodb, ki jih spremljajo... vse več se pojavlja dobrih kopij oznak in bodal z zgodbami o tavanih ali zakopanih v bašti, stricih od tetkine babe, selo donji jajevci... vir pa vedno enak in zanimivo, da vedno isti ponudniki prihajajo do izjemnih najdb, ki so desetletja skrita.

Član
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    250
    Žalostno se meni zdi tudi zato, ker k nam od dol prihajajo ponaredki, nekateri zbiralci pa dol prodajajo originale. Večkrat doživel, slišal, izgubil. Škoda dediščine. Denar in roba.

Waffen SS boštjan avatar
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    4,105
    Ja, zbiralci, ki sodeč po njihovih oglasih, zadeve odkupujejo za lastno zbirko

Član
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    250
    Gre za kolektivno lastno zbirko!

Član
    Datum pridružitve
    Jan 2014
    Objave
    329
    zdravo ,
    Nekaj časa sem se vzdrževal komentarjev na brezumje sledečih.
    Skratka ta kokarda ki je objavljena naj vam bo zgled originalnosti ne pa vašemu neznanju o le tej!
    tako da vam povem kokarda je ORIGINAL iz obdobja ww2 .
    Ne vem pa koliko njih vi imate v zbirki da ste verodostojni komentarju.
    Skratka ne slepite drugih z svojim neznanjem.
    Žal ste me sami perisilili v ta moj kometar.
    vSE OSTALOM JE Z vaše strani samo bla bla bla in sdeveda poznanstvo in veze.
    Jaz sem to kokardo dal v svojo lastno zbirko in bo vplogledf drugim ki bodo razumeli zadevo.!!!!

Oglasi/Avkcije

Zaznamki

Pravila pisanja sporočil

• Ne morete odpret nove teme
  • Ne morete dat odgovora
  • Ne morete dodajat priponk
  • Ne morete urejati svojih postov
  •