Results 1 to 8 of 8

Thread: Pomoč

Member / Član apis's Avatar

Pomoč

Na forumu se nič ne dogaja. Mogoče pa bi kdo vedel kaj več povedati o spodnji sliki. Ali gre za izkaznico ali je del neke policijske evidence?

Attached Images Attached Images

Ne vem kaj je napisal forum k sliki. Jaz sem vprašal ali je na sliki del kakšne policijske evidence ali gre mogoče za izkaznico. Hvala za odgovor.

Kratko: kaj je na sliki.

Waffen SS boštjan's Avatar
    Kakšnih dimenzij pa je dokument ?
    Če se ne motim gre za osebno izkaznico.

Zdravo Boštjan,

dokument je velikosti 147 x 105 mm. Vse skupaj je na malo boljšem papirju. Izkaznica bi bila verjetno na kartonu saj bi se dokument na sliki, če bi ga nosili kot izkaznico po žepih, zelo hitro uničil. Razmišljal sem, če dokument ni del nekega dosjeja (na dokumentu sploh ni rojstnih podatkov). Pa slika me tudi spominja na Goebbelsovo reklamo o arijski ženi. Pa obleko poglej, kot da je del uniforme, na zgornjem delu levega ovrtanika (če gledaš sliko na desni) imam občutek kot da je nekakšen trikotnik. Žig na dokumentu pa je žig policijskega šefa iz Leopoldstadta (še danes predel Dunaja). ja, za vsako informacijo bom hvaležen.

Member / Član
    Tudi meni je videti kot polovica nemške osebne izkaznice, katere dimenzija (prepognjene) je bila 15 x 10,3 cm. SIcer pa tudi piše pod fotografijo oz. lastnoročnim podpisom "Unterschrift des Kennkarteninhabers", to je podpis lastnika osebne izkaznice.

Quote Originally Posted by bobi View Post
    Tudi meni je videti kot polovica nemške osebne izkaznice, katere dimenzija (prepognjene) je bila 15 x 10,3 cm. SIcer pa tudi piše pod fotografijo oz. lastnoročnim podpisom "Unterschrift des Kennkarteninhabers", to je podpis lastnika osebne izkaznice.
    ja, to bi lahko držalo. Verjetno je ta "list" na sliki del osebne izkaznice, verjetno je bil vstavljen v nek, morda kartonski ovitek. List na sliki namreč ni odtrgan, ali pač in je lepo obrezan na obeh straneh.

Hvala vsem za pomoč-

Waffen SS boštjan's Avatar
    Če se ne motim so imeli tudi usnjene ovitke, nisem prepičan, ali je šlo za uradno stvar, ali si jo lahko kupil, tako kot recimo, ovitek za kreditne kartice...

Bookmarks