Stran 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 ZadnjeZadnje
Pokazuje rezultate 11 do 20 od 35
    Član
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objave
    1,190
    Hvala Puki Sve ko po špagu, nema ko se neće složiti- situacija razjašnjena, vjerujem da je kolega, ali i ja osobno, zadovoljan s informacijama
    PS mislim da je situacija sa jezikom jasna, pa nema potrebe da se nekakve rasprave opet otvaraju, nek svatko piše na svome materinjem jeziku, pa će ako nešto bude nejasno dobit prijevod od kolega poliglota

Član Komandant Stane avatar
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    2,587
    Moji oglasi
    1
    Ona ta velika z zvezdo je mislim da milica JNA, zvezda pa, kolikor vidim, kokarda za na kapo - predvojaska vzgoja.

Waffen SS boštjan avatar
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    3,913
    res je, ni potrebe, da se odpirajo nove debate in razprave. držimo se tega pa bo vse teklo kot namazano
    upam, da ni kakšnih zamer ali česa podobnega, samo opravljam svojo službo.
    se pa opravičujem tebi Jakov za smetenje teme.

Član pukovnik avatar
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objave
    1,131
    Citiraj Prvotno napisano od Komandant Stane
    Ona ta velika z zvezdo je mislim da milica JNA, zvezda pa, kolikor vidim, kokarda za na kapo - predvojaska vzgoja.
    Niste u pravu komadante. Saobračajna policija JNA ispod zvijezde ima slova " JNA". A evo slike podoficirske kokarde Kraljevine početna cijena bila je 30 a prodana za 38 eura.
    Navik on živi ki zgine pošteno

Član pukovnik avatar
    Datum pridružitve
    Sep 2008
    Objave
    1,131
    Malo sam kopao po ladicama i pronašao ovo za komandanta Stanu.
    Navik on živi ki zgine pošteno

Član
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    244
    Obe kokardi sta iz obdobja Kr.JU...Možno je, da je nekdo zamenjal aplikacijo na prvi kokardi...(žandermerija in podoficir...)
    JNA znak je za saobračajce prvi tip...Kasneje se pojavi z aplikacijo JNA.Je pa res, da so tako isto zadevo uporabljala tudi pri Milici SFRJ v zlati in srebrni barvi...
    Za zvezdo pa se mi dozdeva, da bi lahko bil od PAZ...

Lahok pa tudi, da se motim???...

Lp
    P

Član Komandant Stane avatar
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    2,587
    Moji oglasi
    1
    Moja prva misel je bila tudi PAZ, vendar te značke še nisem videl nikoli v izvedbi na vijak, vedno na iglo. Druga šansa je še predvojaška vzgoja. Nekaj od tega sigurno.

Super sponzor vox avatar
    Datum pridružitve
    Apr 2008
    Objave
    3,182
    Tudi sam sem pomislil na PAZ sedaj pa ,ko omenjate drugačnost pa ne vem niti več kako PAZ izgleda (so vse šle -se ve kam ).
    Še samo malo pa pridem iz ilegale . Če ma kdo kaj pametnega za prodat se priporočam.

Član
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objave
    1,190
    Evo da ne otvaram novi topic, može i ovdje, našao sam na netu slike od ovih epoleta, pretpostavljam da su od Kraljevine Jugoslavije, ali zanima me koji čin i ako bi se moglo reći jeli kopnena vojska ili nešto drugo?Znam da je u malo lošijem stanju ali vidi se Evo slike.

Član
    Datum pridružitve
    Jun 2008
    Objave
    1,190
    Ma nije da niko nezna o kojoj se struki sa ove epolete radi, tj. grani vojske? Meni se čini da je crta svijetlosiva ili možda svijetlooplava. što bi onda išlo za zrakoplovstvo

Zaznamki

Pravila pisanja sporočil

• Ne morete odpret nove teme
  • Ne morete dat odgovora
  • Ne morete dodajat priponk
  • Ne morete urejati svojih postov
  •