Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Hybrid View

Luftwaffe Collector's Avatar

Orden rdeče zvezde

Za popestritev dogajanja v rubriki sovjetskih odlikovanj,
    Orden rdeče zvezde s številko 135128, nosilec Klavdy Vasilyevich Bulatov.

Po raziskavi sovjetskih arhivov je bil Bulatov prejemnik še nekaj visokih ordenov Sovjetske zveze:

Order of the Red Star
    Order of the Red Star
    Order of the Patriotic War, 2nd class
    Order of the Patriotic War, 1st class
    Order of the Red Banner
    Military Merits medal
    For the Defense of the Caucasus medal
    For the Victory over Germany medal
    Order of the Red Star
    Order of the Red Banner

Member / Član
    Jako ljepo Collector

P.S. Zanima me otkud si iskopao te podatke o nosiocu, naime i ja bih volio saznati par detaljnih informacija o jednom ordenu...

Hvala

Raziskave iz sovjetskih arhivov lahko naročiš na tem naslovu:
    http://home.netcom.com/%7Emerezhko/research.html

Dobiš točne podatke s citatom, zakaj je bilo odlikovanje osvojeno.

Super sponzor vox's Avatar
    A grejo tudi carske tam naročit?
    Še samo malo pa pridem iz ilegale . Če ma kdo kaj pametnega za prodat se priporočam.

Hmm, to pa ne vem... ali so bile oštevilčene?

Več o tem bi vedel Ostfront.
    Raziskava pride v obliki fotokopij, ki izgledajo približno takole:

Ta raziskava paše k patriotski zvezdi, od Bulatova raziskave nimam skenirane. Pametno je naročit zraven prevode, ti fantje, ki se s tem ukvarjajo imajo izkušnje s prevajanjem vojaških zadev.

Waffen SS boštjan's Avatar
    Collector, dober kos, zgodba, ki ge zraven je pa tako super

Super sponzor vox's Avatar
    Jurijevski križ in medalja za hrabrost iz carske Rusije sta bila oštevilčena.

Imajo Rusi srečo, da ni Pirčeve tam bi bilo to že pod varstvom osebnih podatkov .

Zanimivo in tako je tudi prav, da se taki arhivi odpirajo in je takšne informacije moč dobiti saj konec koncev dajo predmetu dodatno težo in se mi zdi, da ga vsaj moralno vrnejo lastniku (podatki se razume).
    Še samo malo pa pridem iz ilegale . Če ma kdo kaj pametnega za prodat se priporočam.

Član
    Da bi se dalo raziskat zadeve iz carske rusije močno dvomim, nisem še nikoli slišal, da bi se kdo s tem ukvarjal. Takšne evidence, kot obstaja za sovjetska medvojna in povojna odlikovanja, pravzaprav sploh ni, saj se bilo med ww2 vse uničeno. Tudi sovjetska odlikovanja, ki so bila podeljena do leta 1941 vključno s tem letom, se večinoma ne dajo raziskat, ker je bilo med nemškim napadom leta 41 vse uničeno, založeno in izgubljeno. Šele ko je fronta pozimi 41 obstala so se rusi toliko zbrali da je spet začela laufat evidenca in arhivi. Posledično to pomeni velike težave pri raziskavah zgodnejših ordenov.
    Ker je tema ravno o redu rdeče zvezde, bom konkretno pojasnil za ta primer, redi rdeče zvezde se dajo raziskat tam nekje od številke 50 000 - 100 000 dalje, po 100 000 se že večinoma dajo brez problema raziskat ker so bile podeljene že v zimi 42 do 43. Vse kar je zgodnejše, se pravi leto 41, finsko ruska vojna, državljanska vojna in vse ostalo, je izgubljeno.

To sem vzel v obzir takrat ko sva s Collectorjem nabavljala te kose, ker sem želel ravno take, ki so še dovolj zgodnji, pa se vendar še vedno dajo raziskat. In tako kot sem predvideval, so nama brez problema raziskali vse tri kose zgodnjih rdečih zvezd.

Kaj se pa zadnji čas dogaja s temi arhivi, pa ni točno znano, govori se, da so jih oziroma jih še selijo, dejstvo pa je da že eno leto nihče ni prejel nobene raziskave, jaz sem zadnje dobil enkrat pred kakšnim letom in po tem več nič, kljub temu da imam še nekaj zadev naročenih, med drugim Red Lenina.

Waffen SS boštjan's Avatar
    hehe, premeteno razmišljanje ob iskanju kosov

Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Bookmarks