Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 27
    Član
    Pa še tukaj ena zanimiva zadeva, red rdeče zvezde podeljen leta 44, ampak ne za 15 let službe, pač pa za bojno akcijo. Kos z dokumentom in raziskavo na sliki je v moji zbirki.

Prevod citata v angleščini:

May 28, 1944, 600 meters to the north-east of Chervona village, Rovensk region, after powerful artillery and mortar bombardment of the leading edge, over a company of enemy passed to the offensive against our rifle company.
    The enemy's outnumbering forces pressed our rifle company and took some of our trenches.
    In the culmination point of the battle, when the enemy was trying to get to the flank of another soviet company, Comrade Ivanov assumed command when the commander was killed, and dashed at the enemy, in the result the enemy was dislodged from the trenches, and our status was restored.
    The enemy lost 10 killed and wounded soldiers in the battlefield.

Še eno nepomembno, ampak krvavo zasluženo odlikovanje sovjetskega vojaka.

Comerade IVANOV deserves to be awarded the govermental award, the order of the red star...

Član pukovnik's Avatar
    Evo što danas udomih.
    Broj zvijezde je 1709023

Čast je broj 294453

a sve zajedno to izgleda ovako, naravno sa tendencijom rasta.
    Navik on živi ki zgine pošteno

maximus
    Guest
    Quote Originally Posted by Ostfront
    Pa še tukaj ena zanimiva zadeva, red rdeče zvezde podeljen leta 44, ampak ne za 15 let službe, pač pa za bojno akcijo. Kos z dokumentom in raziskavo na sliki je v moji zbirki.

Prevod citata v angleščini:

May 28, 1944, 600 meters to the north-east of Chervona village, Rovensk region, after powerful artillery and mortar bombardment of the leading edge, over a company of enemy passed to the offensive against our rifle company.
    The enemy's outnumbering forces pressed our rifle company and took some of our trenches.
    In the culmination point of the battle, when the enemy was trying to get to the flank of another soviet company, Comrade Ivanov assumed command when the commander was killed, and dashed at the enemy, in the result the enemy was dislodged from the trenches, and our status was restored.
    The enemy lost 10 killed and wounded soldiers in the battlefield.

Še eno nepomembno, ampak krvavo zasluženo odlikovanje sovjetskega vojaka.

Comerade IVANOV deserves to be awarded the govermental award, the order of the red star...
    Res si ga je zaslužil...

Veteran
    Evo tole sem pa jaz dobil. Številka 974526,...naj bi bila okrog l 1943 nosilec neznan

Član
    Tukaj je pa še moj, še iz zbirateljskih časov očeta.
    Cifra pa nekje vmes 2229094.

Member / Član
    Kad je ova stara tema vec "vracena u zivot" evo da i ja postavim jedno pitanje, naime imam "orden rdeče zvijezde" koji je dodjeljen kontraadmiralu JRM pa me zanima koliko ima smisla placati za eventualni "research" odnosno kolika je mogucnost da ce o njemu biti nesto u ruskom arhivu...

Član
    German medals, zelo verjetno je da je bila tvoja podeljena v začetku novembra 1944 v veliki seriji, ki so jo podeljevali oficirjem rdeče armade za 15 letnico služenja. Števlika pade v ta rang.

Nemanja, tvoja pade v spomlad 1945.

Luka, jaz bi takoj poizkusil. Izgubiti nimaš kaj, ker če ne najdejo ničesar, ti vrnejo denar. Plača se prek Paypala in v kolikor ni rezultatov ti nakažejo nazaj. Svetujem ti, da se obrneš na tole stran http://home.netcom.com/~merezhko/militaria.html oziroma na e-mail merezhko@ix.netcom.com , stran vodi Alexei Merezhko, avtoriteta na področju sovjetskih odlikovanj, angleške prevode pa dela Paul Schmitt, ravno tako eden od najbolj avtoritetnih zbirateljev sovjetskih odlikovanj na svetu.
    Časi, ko smo čakali po eno leto na raziskave so mimo, Alexei zadevo opravi v tednu ali dveh, nazadnje sem od njega dobil v 7 dneh.

Sporočiš samo serijsko številko ordena, plačaš prek paypala in počakaš. v tvojem primeru bi bilo dobro omeniti, da je odlikovanje najbrž bilo podeljeno jugoslovanskemu oficirju.
    Slišal sem že za primere, ko so v arhivih tudi podatki o tujih odlikovancih, ker je bila procedura za podelitev odlikovanja za tujce praktično ista kot za Sovjete.

Member / Član
    Super onda, hvala na savjetu! Tako cu i napraviti u dogledno vrijeme.

Član
    zanima me koliko se cene tega ordena rdece zvezde.

lp g

Član
    cudno nobeden ne ve koliko so cene teh kosov, zasledil sem cene od 400eur naprej. je to res. prva varianta pa se ohohoho....visje. strokovnjaki naplano.

Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Bookmarks