Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 27 of 27
    Član
    lansko leto je bil prodan drugi tip zgodni model za 3200e malo kasnejši model pa za 400e
    kasnejše modele bi se dalo dobiti tudi za 50-100e

Član
    Pred kratkim sem na internetni strani kjer prodajajo samo
    Rusko militarijo, in cene so takšne kot je rekel Bovec.
    Po 15-stih minutah se mi je že tako vrtelo v glavi, da sem raje
    zapustil stran

Član
    Cene so pri tem ordenu, kot pri večini sovjetskih ordenov hudo različne. Običajni primerki se dobijo za nekje od 50 $ do 200 $. To so nekje približno serijske od miljona dalje. Pod miljon pa tam do 100 000 so nekje približno od 200 do 600 $, pod 100 000 se pa začnejo prave cene. Vse tja do 57 000 $ za primerek s serijsko 318. Poglejte povezavo do collectrussia:
    http://www.collectrussia.com/showcat.htm?cat=redstar

Seveda obstajajo tudi različne variante, ene bolj redke kot druge. Izdelovale so jih tudi različne firme.
    Ordeni s serijsko nad 3 500 000 so naprimer običajno vredni nekaj več, ker jih je bilo nekaj podeljenih med sovjetsko okupacijo Afganistana in te so kar iskane, čeprav je samo ena na deset zvezd v tem rangu serijskih številk bila dejansko podeljena za Afganistan. Večinoma so jih podeljevali še v sedemdesetih in osemdesetih veteranom ww2. "catch up" awards pravijo temu američani.

Razlog za tako različne cene je po mojem predsem v celem morju podeljenih sovjetskih ordenov, raznoraznih variant in dejstvo da so jih podeljevali celih 50 let...
    Večinoma velja pravilo, da nižja kot je serijska številka, več je zvezda vredna. Če vam je za serijsko številko vseeno in si pač želite imeti en primerek tega odlikovanja, pa vas ne bo preveč udarilo po žepu. Kot sem že omenil bi se tak osnoven primerek dalo dobit že za okoli 50 $.

Član
    Sicer pa, če se kdo zanima za nakup poglejte pod Prodam - Ostala odlikovanja. Lep zgodnji primerek z raziskavo, ki pa je že na ebayu in bo verjetno kmalu šel v tujino.

Member / Član apis's Avatar
    Ponaredek?

Attached Images Attached Images

Veteran motaln's Avatar
    Seveda!Kitajci!!!
    Razočarani vojni veteran.

Veteran Paja's Avatar
    Ima ih i na aliju za 4$.
    LINK

Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Bookmarks