Page 3 of 34 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 338
    Member / Član guinnwo's Avatar
    Srebrnik je 100 levov iz leta 1937 iz Bolgarije.
    Soldi so Goriški soldi, ki so jih dali kovati cesarji Sveto Rimskega cesarstva za območje Gorice.
    Sold ˝1703˝ je verjetno iz leta 1763. Slikajte ga od blizu ali pa ga odbarvate na papir, da vidimo za kateri letnik gre

Član bevk's Avatar
    Bo kar držalo da je iz 1763,pa za tista spodnja dva pod srebrnikom kao da so neki svetniki upodobljeni,uspel sem razbrati par črk C.VAR več ne ker so v zelo slabem stanju.

Da tudi so beneški. Le da so manjše vrednosti, zdi se mi, da so za 6 soldov.

Član bevk's Avatar
    Bagatini MARC.VAN 3 AN. Hvala guinnwo

Member / Član apis's Avatar
    Da ne odpiram nove teme bom nadaljeval kar na tem mestu.
    Pred nekaj dnevi sem dobil kovanec na spodnji sliki. O kovancu ne vem ničesar pa prosim poznavalce, da povedo nekaj o njem. Zdi se mi, da je podoben kovanec že bil predstavljen na forumu, vendar ne najdem kje. Sicer pa hvala vsem, ki mi boste pomagali potešiti mojo radovednost, predvsem iz katerega leta je kovanec.
    DSC00016.jpg
    Attached Images Attached Images

Član iskalec's Avatar
    Tale se mi zdi, da je Egiptovski kovanec, po mojem mnenju je iz 19. stoletja našega štetja, in sicer se mi zdi da je kovan v času turškega sultana Abdula Aziza.

lp
    Last edited by iskalec; 12-04-2012 at 17:57.

iskalec malo si se zmotil. Letnica na kovancu je 1255 po egiptovsko torej po naše 1861 in takrat ni bil sultan Abdul Aziz, ampak je bil sultan Abdul Mejid.
    Nominala kovanca je 40 para in je bilo narejenih 1 450 000 kovancev. Je kovanec Otomanskega cesarstva, ki je bil kovan za Egiptovske dežele,
    kot so pri nas bile različne kovnice za različne pokrajine, ko smo bili pod Habsburžani.

Član iskalec's Avatar
    Sem mislil. da je takrat že vladal sultan Abdul Aziz, zgleda da je malo pozneje vladal. Guinnwo ali mi lahko napišeš, če veš, katerega leta je začel vladat sultan Abdul Aziz ?

lp

Member / Član apis's Avatar
    Iskrena hvala obema

V letu 1861 sta se zamenjala sultana Abdul Mejid in Abdul Aziz, tako, da sem kovanec prepoznal z enega drugega foruma kjer je nekdo spraševal za čisto enak
    kovanec torej so bili isti tudi napisi in tako sem ga prepoznal. Gre pa v tem primeru za sultana Abdula Mejida.

Page 3 of 34 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Bookmarks